6 návykov, ktoré vám pomôžu (bezbolestne) zvládať stres

Stres na nás dolieha zo všetkých strán, deň čo deň. Nemôžeme ho odstrániť, ale môžeme sa ho naučiť zvládať. Možno pomocou týchto 6 zdravých návykov na zvládanie stresu.Stresu sa nevyhneme - možno ho dokonca v živote často potrebujeme. V skutočnosti môže byť v niektorých prípadoch dobrý. Môže nás podnietiť k činnosti, aby sme dosiahli svoje ciele a boli úspešní. Môže nám pomôcť rýchlo konať - ak to potrebujeme. Niečo ako keď nás prenasleduje tiger. Musíte vedieť rýchlo utekať, aby ste si zachránili život. Ale keby stresová reakcia neexistovala, veľmi pravdepodobne by sme to nezvládli.

Príliš veľa stresu nás však môže spomaliť - fyzicky aj psychicky - a celkovo zablokovať akýkoľvek pokrok. Stres zvyšuje našu srdcovú frekvenciu a krvný tlak. Uvádza naše svaly do napätia, zrýchľuje naše dýchanie a spomaľuje náš mozog. Naše telo a myseľ prechádzajú do režimu "bojuj alebo utekaj". Príliš veľa stresu tak môže viesť k chybám, spomalenému mysleniu a zhoršenému výkonu.

Ak sme v strese príliš dlho (t. j. sme v chronickom strese), môže to mať za následok:

  • nekvalitný spánok
  • slabú koncentráciu počas dňa
  • priberanie na váhe (stresový hormón kortizol môže zadržiavať vodu v tele a núti nás jesť)
  • horšia pleť
  • vyústenie do stavov, ako je vyhorenie, depresia alebo jednoducho strata radosti zo života

Ak si na starostlivosť o seba nenájdeme čas, naše telo nás k tomu donúti. Len zvyčajne nie veľmi príjemným spôsobom - prostredníctvom choroby, zranenia, vyhorenia, vyčerpania atď.Skrátka, v tomto rýchlom životnom tempe je nesmierne dôležité nájsť si čas na zastavenie, oddych a načerpanie fyzických a duševných síl. Potom je oveľa ľahšie a produktívnejšie vrátiť sa k práci.

Vytvorte si zdravé návyky alias venujte čas starostlivosti o seba, aby ste mohli robiť veci, ktoré máte radi. Pomôže vám to uvoľniť nervový systém a budete sa cítiť vyrovnanejšie a šťastnejšie. po_FF_200D

Zvládanie stresu nemusí byť drahá záležitosť. Vyžaduje si len čas. Stačí, ak sa dobre sústredíte na týchto 6 vecí:

1. Nájdite v sebe jogína

Joga je skvelá na pretiahnutie tela a uvoľnenie mysle. Meditácia na konci akéhokoľvek intenzívneho cvičenia je tiež skvelý spôsob, ako sa uvoľniť a upokojiť.

2. Vytvorte si večernú rutinu, ktorá vám pomôže uvoľniť sa pred spánkom

Namočte sa do horúceho kúpeľa, zapáľte si sviečku, nezabudnite na večerný vitapack s magnéziom Plus™ alebo ešte lepšie Sweet Dreams™. Horčík môže pomôcť zmierniť svalové napätie, zmierniť stres a môže podporiť kvalitu spánku. To isté robia aj bylinky v prípravku Sweet Dreams.3. Cvičenie všímavosti

Tento nástroj vám pomôže žiť život viac v prítomnom okamihu. Tu a teraz. Môže vám pomôcť zastaviť stresujúce myšlienky. Vedecké štúdie dokazujú, že mindfulness je nástrojom na dosiahnutie väčšieho šťastia. Uistite sa teda, že si pravidelne nájdete čas na "tréning svojho mozgu" v oblasti všímavosti. Budete šťastnejší, vďačnejší a možno aj empatickejší.

4. Nájdite si čas na krátku prechádzku v čase obeda

Spomalenie vám môže pomôcť zrýchliť. Vyčistiť si mozog, "zresetovať" sa. A to môžete urobiť práve prechádzkou. Prechádzka vás dostane na čerstvý vzduch a vystaví vás slnečným lúčom. Osvieži to vašu myseľ, zlepší náladu a pripraví vás to na popoludňajší pracovný blok. Skúste si vyhradiť časť obedňajšej prestávky na prechádzku a sledujte zmeny.

Tip: Ešte lepšie je ísť na prechádzku s (obľúbeným) kolegom a cestou sa aj zasmiať.

5. Vyhraďte si jeden deň v týždni pre seba

Bez ohľadu na to, ako veľmi ste zaneprázdnení, jeden deň v týždni na prácu ani nepomyslite. Jeden deň venujte tomu, čo vás baví a napĺňa.6. Spoliehajte sa na adaptogény

Zahrňte adaptogény do svojho suplementačného plánu. Ide o rastliny, ktoré zvyšujú odolnosť organizmu voči stresovým situáciám. Najznámejšou z nich je ashwagandha a v našom Mind Focuse ich kombinujeme viac.



Ktoré z týchto tipov teda môžete zaradiť už dnes? Urobte to postupne.